Syntetická sladidla

23. května 2014 v 22:46 |  Sladidla? Ale která?
ACESULFAM K: je poměrně nově zavedené náhradní sladidlo. Je slabě nahořklý. Nemá žádné kalorie. Vyznačuje se dlouhou trvanlivostí a odolností vůči vysokým teplotám, je rozpustné ve vodě. Může se použít i pro vaření. Písmeno
K symbolizuje chemický prvek draslík. Často se smíchává s maltodextriny, které nejsou vhodné pro diabetiky. Toxické účinky nebyly s jistotou prokázány, na základě řady studií se však řada vědců klaní k názoru, že je látka v malých množstvích bezpečná. Pokud se látka zahřívá, unikají z ní toxické výpary.

ASPARTAM: aspartam nevykazuje vedlejší pachuti. Látka není stabilní při zahřívání - ztrácí svou sladkost. V těle se rozkládá na 3 látky - fenylalanin, kyselinu asparagovou a methanol. Zvyšuje chuť k jídlu. Má schopnost zvýrazňovat sladivost dalších syntetických sladidel. Většinou se nepoužívá v pokrmech, které je nutné zahřívat, tepelně upravovat. Aspartam je velmi kontroverzní sladidlo. Rizikové, v mnoha státech zakázané. Je předmětem odborný i laických diskusí. Doporučuji přečíst si důvěryhodný zdroj:

Pokud někoho zajímá můj osobní názor matky diabetika, vždy pečlivě čtu informace na etiketě. Pokud se objeví, obsahuje aspartam, zboží uložím zpět do regálu. Rozhodně nepodávám svému synovi něco, co se mu může v těle změnit na methanol. Důvěřuji informacím, které mě dovedly ke krystalizaci názoru. Přečetla jsem dost.
CYKLAMÁTY: jsou skupinovým názvem pro cyklámovou kyselinu a její soli. Vykazují vedlejší pachutě. Používají se ve směsi se sacharinem. V mnoha státech nejsou jako náhradní sladila povoleny (Velíšek, Hajšlová, 2009, s. 374). Sami o sobě rakovinu nezpůsobují, ale mohou zvyšovat účinky ostatních karcinogenů. Bylo totiž zjištěno, že používání směsi cyklamátů se sacharinem vyvolalo vyšší výskyt rakoviny močového měchýře.

SACHARIN: vykazuje slabou kovovou a hořkou příchuť, kterou lze maskovat laktózou nebo lze používat sacharin v kombinaci s Aspartamem aj. sladidly (Velíšek, Hajšlová, 2009, s. 375). Vyrábí se z uhlí jako vedlejší produkt. Synteticky se vyrábí z toluenu. Při studiích na zvířatech byly zjištěny výskyty rakoviny močového měchýře a zvýšení účinků karcinogenních látek. Při dalších testech byl zjištěn výskyt zhoubných onemocnění dělohy, vaječníků, kůže, krvinek
a dalších orgánů. Dle studií prováděných na diabeticích bylo zjištěno, že sacharin může zvýšit riziko výskytu rakoviny močového měchýře při konzumaci více než osmi tablet denně. To však bylo prokázáno pouze u mužů, ne u žen. V USA byla látka nejprve zakázána, poté dočasně povolena než budou provedeny další studie s podmínkou, že potraviny obsahující sacharin musejí být označeny jako nebezpečné a že na testovaných zvířatech způsobili rakovinotvorné účinky. Nakonec v roce 2000 byl sacharin odstraněn ze seznamu rakovinotvorných látek. V kombinaci s některými léky může poškodit sliznice. Lidé s potížemi s močovým měchýřem, by se měli vyhýbat konzumaci sacharinu. Ve výjimečných případech může vyvolat alergické reakce. (http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E954)

SUKRALOSA: Jedná se o poměrně nové sladidlo, které dosud není v mnoha zemích zvedeno. Profil sladké chuti je podobný profilu chuti sacharózy. Je 600 krát sladší než běžný cukr, ale obsahuje pouze jednu pětinu energie a má velmi nízký glykemický index. Je vysoce stabilní vůči zpracování při vysokých teplotách a nízkému pH v kyselých potravinách. Stimuluje růst probiotických bakterií v tenkém střevě. Sukralosa nezpůsobuje zubní kaz oproti běžnému cukru. Zatím nejsou známy žádné nežádoucí účinky. Považuje se za bezpečnější, než jsou ostatní umělá sladidla. (http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E955)

Ostatní sladidla: maltitol, alitam,

Legislativa: Všechna výše uvedená sladidla smějí být používána ke slazení potravin, ale ne určených ke zpracování na dětskou výživu. Smějí se používat také k výrobě stolních sladidel. Potraviny a stolní sladidla obsahující více než 10 % cukerných alkoholů musí mít na spotřebitelském balení výstrahu, že nadměrná konzumace může mít projímavé účinky.
(Velíšek, Hajšlová, 2009, s. 378)

Zdravotní hodnocení:
Acesulfam K nevykazuje toxické účinky, v některých zemích má mnohostranné využití, jinde se používá jen pro zubní pasty a ústní vody.
Aspartam nesmějí používat osoby trpící poruchami metabolismu fenylalaninu (tedy fenylketonurií). Zdravotní pochyby se týkají možné karcinogenity.
Cyklamáty - toxikologické testy poukázaly na riziko vzniku rakoviny močového měchýře, což nebylo následně stoprocentně prokázáno.
Sacharin - pochybnosti o možné karcinogenitě či kokarcinogenitě.

Závěr: Syntetická sladidla nejsou nejideálnějšími prostředky slazení. Většina z nich je velmi kontroverzní, mají nevalnou pověst, mohou se používat jen v omezeném množství, aby nevyvolaly nežádoucí účinky jako je rakovina, cévní onemocnění, poruchy nervové soustavy.

Zdroj informací:
- Prof. Ing. Jan Velíšek, Cr.Sc., Prof. Ing. Jana Hajšlová, CSc.: Chemie potravin 2;
Ossis, Tábor 2009; 3. přepracované vydání; ISBN 978-80-86659-16-9
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maltitol Maltitol | Web | 31. ledna 2015 v 20:45 | Reagovat

Dobrý den,
lepší než umělá sladidla je používat přírodní sladidla. My používáme maltitol a jsme naprosto spokojení! Je to sladidlo s nízkým GI a má půlku klaorií co sacharóza. Neváhejte si přečíst něco nového http://maltitol.cz/

2 Miroslava Miroslava | E-mail | 31. ledna 2015 v 21:05 | Reagovat

Dobrý den, děkuji za příspěvek. Přesto: 100g maltitolu jsou více než dvě výměnné jednotky (240 kcal). Hlavně proto, že škrob je cukr. Vím, že to není moc, ale raději upřednostňuji stévii, neboť má energetickou hodnotu NULA a je zcela přírodní. Přírodních sladidel je u nás více, ale ŽÁDNÉ nemá 0 sacharidů - kromě stévie. V tom je její největší výhoda. Osobně ji synovi dávám do všeho. Zrovna dnes měl k svačině krupicovou kaši se stévií. Počítám pouze krupici, neboť v mléce se varem laktóza eliminuje. Osladím už při varu + stévii dám do rozpuštěného másla. Nezatěžuji se jiným počítáním. Je to pohodlné a zdravé. Každopádně děkuji za tip. M. Exnerová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama