Přírodní sladidla = nesyntetická

23. května 2014 v 22:45 |  Sladidla? Ale která?
THAUMATIN: z africké rostliny thaumatococtus; u nás povoleno použití v omezeném množství;

GLYCYRRHIZIN - z kořene lékořice, u nás zatím není povoleno…

LAKTITOL - z mléčného cukru (laktózy); přidává se do potravinových výrobků, jako samostatné sladidlo se nepoužívá; (http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E966)

XYLITOL - dříve se vyráběl z březového dřeva. Nyní se získává z rostlinné hemicelulózy (z kukuřice, malin, švestek). Povoleno v omezeném množství kromě dětské výživy;

ERYTRITOL - cukerný alkohol, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce;

STEVIOSID (STEVIOL GLYKOSIDY): z listů rostliny stevie sladká, původem z tropů Jižní Ameriky. Steviosid je 200-300krát sladší než sacharóza. Toto sladidlo je nekalorické, nepřispívá k tvorbě zubního kazu a je vhodné jak pro diabetiky, tak pro osoby trpící fenylketonurií. Toxikologické studie prokázaly, že steviosid nemá karcinogenní, mutagenní ani teratogenní účinky. Rovněž nebyly pozorovány žádné alergické reakce. V listopadu 2011 byla stévie v Evropské unii schválena jako přídatná látka do potravin pod označením E960.

Látka je stálá i za tepla, nemění se jeho pH a nekvasí. Stévia má 40% podíl na japonském trhu s umělými sladidly. U nás se stévií sladí např. kofola bez cukru, Nestea zelený čaj s broskví, ovocná piva značky Staropramen Cool, některé druhy cukrovinek. POZOR na tzv. nízkokalorické nápoje, jogurty apod. - čtěte etikety! Upřednostňujte přírodní sladidla před syntetickými.

Studie ukázaly, že stévie zvýšila citlivost na insulin u pokusných krys a může dokonce zvýšit produkci insulinu. Tím napomáhá ke snížení projevů cukrovky a jejích metabolických projevů. Předběžné studie na lidech ukázaly, že může redukovat hypertenzi, ale jiná studie toto vyvrátila. Navzdory mnoha dalším studiím, které prokazují zdravotní nezávadnost se to vládním organizacím nezdá dosti průkazné a volají po dalším výzkumu, který by vyvrátil toxicitu výrobků.

V roce 2006 Světová zdravotnická organizace (WHO) připravila nové studie na zhodnocení nezávadnosti stévie. Ukázalo se, že steviocid může mít pozitivní vliv na některé osoby trpící hypertenzí nebo cukrovkou typu dva, a že neuvolňuje mutageny. Léčebné účinky přesto vyžadují ještě další zkoumání. Cukrovka byla léčena v Jižní Americe stévií již stovky let a také v Japonsku, kde je ve značné míře používaná již od 70. let se neprojevily žádné zdravotní komplikace.
Stéviové glykosidy se izolují ze sklizených stéviových listů několikastupňovým postupem: sušení, macerace, srážení a odbarvování, iontová výměna a vícenásobná krystalizace.

V rostlině bylo identifikováno skoro 100 různých sloučenin - živiny, éterické oleje, mikro množství rutínu (látka mající vliv na pružnost krevních cév) a B - sitosterolu. Jejich množství z hlediska výživy je však zanedbatelné. Čím se rostlinný extrakt více rafinuje, tím je přítomno méně sloučenin.
Výzkum dokázal, že steviosidy jsou termostabilní a proto je lze bez obav používat při vaření i pečení. Při vysokých teplotách nekaramelizují jako cukr a nesrážejí se, proto např. buchty jsou bílé a ne zbarveny do hněda od zkaramelizovaného cukru.
"Jak se dlouhodobě ukazuje, umělá sladidla preferují lidé podle individuálně vnímané chuti. Stévie, je podle mého názoru, vítaným rozšířením spektra umělých sladidel, zejména pak pro pacienty s diabetem," říká prof. MUDr. Milan Kvapil, přednosta interní kliniky v Motole a dodává: "Stévie je v posledních letech podrobně analyzována, obsahuje řadu zajímavých látek a má také velmi zajímavé účinky jako například snižování krevního tlaku."
Zdroj informací:
- Prof. Ing. Jan Velíšek, Cr.Sc., Prof. Ing. Jana Hajšlová, CSc.: Chemie potravin 2;
Ossis, Tábor 2009; 3. přepracované vydání; ISBN 978-80-86659-16-9
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xylitol xylitol | 8. srpna 2014 v 14:39 | Reagovat

Dobrý den,

pokud hledáte vhodné přírodní sladidlo můžete vyzkoušet xylitol. Xylitol pomáhá zabraňovat kazení zubů, působí preventivně proti ušním infekcím a čistí organismus.

Xylitol se dnes získává ekologickou cestou, převážně z kukuřičných stonků.

Více informací o xylitolu můžete najít na http://www.brezovycukr.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama