Doporučení

24. května 2014 v 23:42 |  Doporučení, novinky ve výzkumu
Pročetla jsem řadu nabídek na produkty ze stévie. Jsou rozmístěny v různých zdrojích. Jsou to stránky na bio-výrobky, na čaje, na různorodé doplňky stravy apod. Snažila jsem se "sezobat" z Internetu nabídky, které jsou vhodné pro cílovou skupinu DIABETIKŮ. Rozhodla jsem se distribuovat zejména takové výrobky, které mám vyzkoušené doma. Nenajdete zde například tablety, které se sice skvěle dávkují, ale mému synovi nechutnají (pravděpodobně to způsobuje obsah látek zlepšující rozpustnost). Výbornou zkušenost máme s tekutými extrakty, které používám např. do omáček (rajská omáčka, omáčka na špagety, koprová omáčka), do pudinků, do šlehaného tvarohu a samozřejmě do nápojů (čaj, soda stream, kakao, káva). Sypké extrakty používám hlavně do moučníků a jejich krémů.

Diabetici musejí během svého života omezit plno věcí, na které třeba byli zvyklí. Jde o zvláštní režim, potravinové ústupky a tedy stravovací návyky, o pravidelnou aplikaci inzulínu, o tělesný pohyb, o kontrolu glykémie a redukci glukózy v krvi (pohybem nebo stravou - nikoliv svévolným zásahem do dávkování inzulínu!!!).

Dokud je člověk mládě, nepozoruje příliš problémů a má pocit, že je vše pod kontrolou. Občasné hypoglykémie či hyperglykémie se naučí zvládat a časem otupí vůči přísnému režimu, začne některá pravidla obcházet a ani si nevšimne, že zdravotní rizika plíživě narůstají. Jedná se hlavně o problémy s žilním a cévním řečištěm. Cukrovka je jedním
z důležitých rizikových faktorů vzniku aterosklerózy tepen a s ní spojených onemocnění jako jsou hypertenze, ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, plicní embólie apod. (diabetická makroangiopatie a mikroangiopatie). Jako doplňky stravy je vhodné užívání omega 3 nenasycených mastných kyselin; vitaminu B3 (nyacin, v kombinaci se statiny se používá k snížení množství cholesterolu v krvi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama