Komentáře

1 Petra Petra | E-mail | 26. října 2014 v 8:57 | Reagovat

Tak když si to tedka čtu to je jak kdybych se dívala na náš rezim,máme taky diabetičku ale má 3 roky takže vím jaké to je a taky se nám uz stalo že sme měli jen 1,8 cukru byly sme uplne vyplaseny ale zvládly sme to.pícháme 4krát dene.Zjistily sme to nedávno ale paní doktorka to mela poznat říkaly sme ji ze chodi furt čurat a hodne pije ale prej to bylo v pořádku.pak nám malá chytla vysoky horečky tak sme sly k doktorovy ta nás poslala do nemocnice  s tím ze má angínu,fakt hruza az v nemocnici zjistily ze má silnou cukrovku chudinka malá hnedka dostala kapačku a sanitka nás odvezla do olomouce během jizdy nám přestala dýchat byla uplne dehydratovaná chudinka tři dny byla v umelem spánku a nikdo nevedel jestli vůbec přezije,přes mesic sme byly v nemocnici,sem rada ze to všechno zvládla a je uz doma,je strasne statečná,jen v nemocnici nám říkaly že to paní doktorka mela poznat že mohla aspoň udelat odber v moci a to by poznala,správně má byt cukr kolem 4-6,6-8 a malá měla 58 cukru hruza ,taky mám strach z toho co nás čeká do skolky sme ji radsi nedaly bojim se že tam něco uji nebo ze ji tam deti něco daji natož co pak ve škole

2 Mirka Mirka | 26. října 2014 v 18:24 | Reagovat

Dobrý den, samozřejmě, že u malých dětí je  to problém, nerozumí, co se s nimi děje, nechápou, proč jim rodiče "ubližují" injekcemi a nechápou, proč nesmí jíst teď, když mají hlad a jíst, když hlad třeba nemají. Rodiče musejí být velmi trpělivý, dítě nelitovat. Dobré je vymyslet nějakou pohádku - příběh, aby dítě vše pochopilo. Například, že v krvi byli pomocníci, kteří pomáhali v těle uklízet. Že jsou teď pryč a do těla se musejí injekcí dostávat noví pomocníci, jinak mu bude špatně. Existují i DVD pro děti, našemu synovi promítali kreslenou pohádku, která se pokoušela dítěti vysvětlit, co se stalo. Co se týče glykémie, my jsem zažili jak velké hyper (38), tak i hypo (1,7). Na to si budete muset zvyknout. Nejhůře jsou na tom cukrovkáři, kteří necítí hypoglykémii a upadávají do bezvědomí bez varování těla. Náš syn se naštěstí probudí. U malých dětí je nutné před spaním změřit. Pokud máte glykémii 3 - 4, dejte jí půlku sušenky, nebo jablko, nebo napít vody se šťávou, aby se vytvořila na noc zásoba. Jinak jsem už četla, že se začíná vyrábět klips na ouško, který hlídá hladinu glykémie. Pokud klesne či stoupne nad tolerovanou hodnotu, začne pípat a pacienta vzbudí. Snad toto brzy dorazí i k nám. Prozatím nám nezbývá nic jiného než si zvyknout, snažit se dodržovat pravidla (pohyb, jídelníček)a těšit se na výsledek probíhajícího výzkumu. Snad už brzy něco někdo vymyslí, aby si naše děti nemusely píchat 4x denně inzulín... Pokud budete cokoliv poradit, tak mi napište. Držím palce. Mirka :-)

3 Vlasta Vlasta | 15. února 2015 v 16:41 | Reagovat

[2]: Dobrý den,ve svém článku píšete že v žádném případě neregulovat dávky inzulínu.Mě ale učily v nemocnici něco jiného.26.12.2014 jsme malou odvezly na pohotovost protože jsem měla podezření.Bohužel se potvrdilo.Od té doby jí dokonce musím sama upravovat jednotky inzulínu aby nebyla v hypo.Včera zvracela a nechtěla jíst,tak jsem jí nemohla ani ráno a ani v poledne píchnout inzulín.Přivedla bych jí tím do těžké hypoglykémie.Dnes už je o.k.Musím jí upravovat dávky inzulínu podle aktuální glykémie a zdravotního stavu.S pozdravem a přáním hezkého dne Vlasta Pechrová

4 Mirka Mirka | E-mail | 15. února 2015 v 17:02 | Reagovat

Dobrý den, náš diabetolog a endokrinolog nás upozorňoval na to, že laik by neměl zasahovat do naordinovaných dávek (množství)aplikovaného inzulinu. Cukr v krvi redukujeme zásadně jídlem a pohybem (hypo = rychle se najíst, hyper = proběhnout se). Pokud je diabetik v stavu, kdy zvrací, je nutné okamžitě navštívit lékaře a aplikovat výživu nitrožilně. Máte pravdu, že hrozí reálné riziko hypoglykémie. Je to pro případ, že si pacient již inzulín píchnul a není možné udržet v žaludku jídlo. Pokud je stav trvalejší, pak lékař opravdu doporučí neaplikovat inzulín, protože v krvi není glukóza. Tento stav se ale není udržitelný na dlouho. Je žádoucí dítěti zajistit nemocniční lůžko, aplikovat inzulín i výživu. Pokud je zvracení pouze přechodný stav (např. viróza), je možné to výjimečně řešit - po konzultaci s lékařem - Vaším způsobem. Samozřejmě, pokud jsem psala o tom, že si pacient nesmí sám upravovat jednotky inzulínu, měla jsem na mysli běžné každodenní situace (bez virózy či alergické reakce se zvracením). Zvracení je vždy situace do jisté míry "nenormální", tedy atypická. Atypické případy vyžadují atypická řešení.
Moc děkuji za příspěvek, možná někomu může pomoci. Skutečně POZOR NA ZVRACENÍ.
Přeji co nejméně komplikací a zdravím Vás. Mirka Exnerová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.